آمار پرتال اخبار دانشگاهی تست فني-تيونينگ-عكس-قيمت خودرو - هیوندای i20

تست فني-تيونينگ-عكس-قيمت خودرو

تست فني-تيونينگ-عكس-قيمت خودرو

هیوندای i20

پس از معرفی مزدا 2 توسط گروه بهمن و توجه به شرایط جدید بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها، حال نوبت به آسان موتور رسید تا برگه برنده خود را رو کند. این بار آسان موتور نه با خودرویی لوکس مانند جنسیس و نه با خودرویی پرمصرف مانند جنسیس کوپه، بلکه با یک خودروی کوچک و فوق‌العاده کم مصرف وارد بازار شده است. هیوندای i20 نام این خودروی کوچک است که البته از ظاهر آن کاملا مشخص است که برادر کوچکتر هیوندای i30 است.
پیشرانه هیوندای i20 از 4 سیلندر که هر کدام دارای 4 سوپاپ (در مجموع 16 سوپاپ) هستند، بهره می‌برد. البته قبل از اینکه درباره دیگر مشخصات این خودرو صحبت کنیم، باید گفت که هیوندای این خودرو را برای افرادی طراحی کرده است که مصرف سوخت برای آنها حرف اول را می‌زند و زیاد دنبال کارهای عجیب و غریب در خیابان نیستند (چیزی که زیاد در خیابان‌های تهران می‌بینیم!). تنها می‌خواهند راه خود را بروند، راحت جای پارک پیدا کنند، زیاد پول بنزین ندهند و همچنین به اندازه‌ای که پول می‌دهند امکانات داشته باشند. هیوندای i20 با پیشرانه 1.4 لیتری خود در گونه گیربکس اتوماتیک دارای 99 اسب بخار و شتاب 12.9 ثانیه بوده که البته برای چنین خودرویی کاملا قابل قبول است. ترمزهای جلو و عقب دیسکی و دارای سیستم ABS و EBD نیز هستند. طول i20 3940 میلیمتر است که کمی از پژو 206 طویلتر است اما خودرویی کاملا کوچک محسوب شده و مشکلی برای پیدا کردن جای پارک نخواهید داشت. اما جایی که برگه برنده i20 رو می‌شود، مصرف سوخت آن است. i20 با مصرف ترکیبی 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر (برای گیربکس اتوماتیک) جزو کم مصرف‌ترین خودروهای داخل خواهد بود. امکانات داخلی این خودرو زیاد نیست ولی نسبت به پولی که می‌دهید کاملا راضی کننده است. از جمله این امکانات می‌توان به 6 اسپیکر برای سیستم صوتی، شیشه‌های برقی هر چهار در، قابلیت پخش MP3 و ورودی USB، پشت سری فعال شونده، کیسه هوا برای سرنشینان جلو و سیستم ESP اشاره کرد.
آسان موتور برای این خودرو 31 میلیون تومان قیمت گذاشته است که کمی زیاد به نظر می‌رسد زیرا یکی از حریفان خود یعنی مزدا 2 که حتی طراحی بسیار زیباتری هم دارد، حدود 25 میلیون تومان قیمت خواهد داشت (البته اگر مسائلی که بر سر قیمت مزدا 3 جدید آمد، بر سر مزدا 2 نیاید!).
در انتها باید گفت که اگرچه هیوندای i20 دارای امکاناتی شگفت فراوان یا طراحی شگفت‌آوری نیست، اما برای شرایط کنونی کشور خودرویی کاملا مناسب است. به نظر می‌رسد با ورود i20 و مزدا 2 به بازار ایران، خودروهایی نظیر تویوتا یاریس یا مگان 1600 دچار مشکلات جدی در فروش خود شوند.
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۱۲ساعت 16:13  توسط فرزاد فلاح  |